Հակառակորդը Բերձորից հարավ-արևելք ընկած հատվածում հարձակման փորձեր է ձեռնարկել և ձախողվել
Նոյեմբերի 4-ին՝ ժամը 10:30-ի սահմաններում, Բերձոր քաղաքից հարավ-արևելք ընկած ճակատային գծի հատվածում հակառակորդը զրահատեխնիկայի ներգրավմամբ նախաձեռնել է հերթական հարձակումը: Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները, անցնելով պաշտպանության, հստակորեն իրականացրել են առաջադրված մարտական խնդիրները և խոցելով հակառակորդի 3 տանկ կասեցրել վերջինիս հարձակումը: Այս մասին ասվում է Արցախի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։
Ժամը 12:55-ի սահմաններում Ադրբեջանի զինված ուժերը նույն ուղղությամբ ձեռնարկել են հերթական հարձակումը և կորցնելով ևս 2 տանկ ու 2 հետևակի մարտական մեքենա՝ դարձյալ հետ են շպրտվել ելման դիրքեր:
Ճակատային գծի տվյալ հատվածում ներկա պահին մարտերը շարունակվում են: Պաշտպանության բանակը վերահսկում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը:

Провалились попытки наступления противника на участке фронта юго-западнее Бердзора
4 ноября около 10:30 противник при поддержке бронетехники предпринял очередную атаку на участке линии фронта юго-западнее города Бердзор. Подразделения Армии обороны четко выполнили поставленные перед ними боевые задачи и, подбив три танка противника, остановили его наступление. Об этом говорится в сообщении Министерства обороны Арцаха.
Около 12:55 азербайджанские вооруженные силы предприняли на этом же участке очередную атаку и, потеряв 2 танка и 2 БМП, вновь были отброшены на исходные позиции.
В настоящее время бои на данном участке фронта продолжаются. Оперативно-тактическая ситуация находится под контролем Армии обороны Арцаха.