Ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է
Նոյեմբերի 4-ի լույս 5-ի գիշերը ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում հարաբերական կայուն լարվածությունը պահպանվել է: Արցախի պաշտպանության բանակի հաղորդմամբ՝ թշնամական ուժերը առանձնակի ակտիվություն են դրսևորել արևելյան, հարավ-արևելյան ու հարավային ուղղություններում:
«Հակառակորդի գրոհային խմբերի կողմից ձեռնարկված բազմակի գրոհները ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից հաջողությամբ կասեցվել են: Թշնամին կրել է մարդկային ուժի և զինտեխնիկայի լուրջ կորուստներ»,- հաղորդում է ՊԲ-ն:
Հակառակորդը երկու գրոհային խմբերի կազմով հարձակման փորձ է ձեռնարկել նաև հյուսիսային հատվածում, որոնք ժամանակին հավաստանշվել և ոչնչացվել են բանակային ստորաբաժանումների կողմից: Օրվա ընթացքում Արցախի խաղաղ բնակավայրերը շարունակել են մնալ թշնամական ուժերի հրթիռահրետանային կրակի թիրախային գոտում:
Ներկա պահին Արդբեջանի զինված ուժերի հարձակման փորձերը նշված ուղղություններում շարունակվում են:
«Օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը ճակատային գծի ամբողջ երկայնքով վերահսկվում են ՊԲ ստորաբաժանումների կողմից»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Ночью на всех направлениях линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность
В ночь с 4-го на 5-е ноября на всех направлениях линии фронта сохранялась относительно стабильная напряженность. По сообщению Армии обороны, особую активность вражеские силы проявили на восточном, юго-восточном и южном направлениях.
Все атаки противника успешно отбивались подразделениями Армии обороны. Враг понес серьезные потери в живой силе и военной технике.
“На северном участке противник предпринял попытку нападения двумя атакующими группами, которые были своевременно замечены и уничтожены армейскими подразделениями. В течение дня враг продолжал наносить ракетно-артиллерийские удары по мирным населенным пунктам Арцаха.
На данный момент на указанных направлениях вооруженные силы Азербайджана продолжают предпринимать попытки нападения.
“Подразделения Армии обороны контролируют оперативно-тактическую ситуацию по всей линии фронта”,- говорится в сообщении АО.