Գիշերը ռազմաճակատի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են. ՊԲ
Պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ նոյեմբերի 5-ին և լույս 6-ի գիշերը ռազմաճակատի բոլոր հիմնական ուղղություններում մարտական գործողությունները շարունակվել են:
«ՊԲ ստորաբաժանումները պաշտպանողական արդյունավետ մարտեր են վարել և թշնամական ուժերին ռազմատեխնիկական ու մարդկային մեծաթիվ կորուստներ պատճառել արևելյան, հարավային ու հարավ-արևմտյան հատվածներում:
Շուշիի ուղղությամբ թշնամական գրոհային խմբերի բազմակի հարձակման փորձերը նույնպես կասեցվել են: Հակառակորդը լուրջ կորուստներ է կրել նաև հարավ-արևմտյան՝ Բերձորի հատվածում:
Ամբողջ օրվա ընթացքում հակառակորդը հրթիռահետանային հարվածներ է հասցրել նաև Արցախի խաղաղ բնակավայրերին ու քաղաքացիական ենթակառուցվածքներին:
Քաղաքացիական բնակչության շրջանում կան տուժածներ:
Հարձակողական գործողությունները թշնամական ուժերի կողմից ճակատային գծի բոլոր ուղղություններում շարունակվում են:
Բանակային ստորաբաժանումները լիարժեք կերպով վերահսկում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը և քայլեր են ձեռնարկում թշնամական ուժերի հետագա հայտնաբերման և կրակային խոցման ուղղությամբ»,- ասվում է ՊԲ հայտարարության մեջ:

Ночью боевые действия продолжались на всех основных направлениях фронта – АО
В ночь с 5-го на 6-е ноября боевые действия продолжались на всех основных направлениях линии фронта.
“Подразделения Армии обороны вели успешные оборонительные бои, причинив вражеским силам многочисленные потери в военной технике и живой силе на восточном, южном и юго-западном участках.
Попытки многократных атак в направлении Шуши были успешно пресечены. Враг понес серьезные потери на юго-западе, на бердзорском участке.
В течение всего дня противник наносил ракетно-артиллерийские удары также по мирным населенным пунктам и гражданским инфраструктурам Арцаха.
Есть пострадавшие среди гражданского населения.
Враг продолжает наступательные действия на всех направлениях линии фронта.
“Армейские подразделения полностью контролируют оперативно-тактическую ситуацию и предпринимают шаги по дальнейшему обнаружению и уничтожению вражеских сил”,- говорится в сообщении Армии обороны.