Կանցկացվի համաժողով՝ գյուղի և գյուղատնտեսության զարգացման թեմայով
Մարտի 28-ին և 29-ին Ծաղկաձորում կանցկացվի «Հեյֆեր Հայաստանի» ծրագրերի տարեկան համաժողովը՝ «Սոցիալական կապիտալը՝ որպես գյուղի և գյուղատնտեսության զարգացման գրավական» խորագրի ներքո:
Համաժողովին ներկա կլինի մոտ 60 մասնակից, այդ թվում՝ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության և ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության ծրագրերի իրականացման գրասենյակի պատասխանատու ներկայացուցիչներ, «Հեյֆեր Հայաստանի» համայնքային ծրագրերի իրականացնողներ, համայնքային առաջնորդներ և գործընկերներ:
Համաժողովի մասնակիցներին կարևոր ուսուցումներ կտրամադրվեն արոտավայրերի կառավարման, կաթնամթերքի արտադրության և գյուղական կոոպերատիվների կազմավորման, կառավարման և զարգացման վերաբերյալ:
Միջոցառումը կամփոփվի «Հայաստանի գյուղական կոոպերատիվների մարտահրավերները» թեմայով կլոր սեղան-քննարկմամբ:
1999թ.-ից ի վեր «Հեյֆեր» շահույթ չհետապնդող բարեգործական կազմակերպությունը Հայաստանում իրականացրել է 58 ծրագիր՝ աջակցելով ավելի քան 8000 գյուղաբնակ ընտանիքների բարելավելու իրենց սոցիալ-տնտեսական պայմանները: Միայն 2011 ֆինանսական տարվա ընթացքում «Հեյֆեր Հայաստանն» աջակցել է փոքր ֆերմա ունեցող 934 գյուղաբնակ ընտանիքի:

Conference on Rural and Agriculture Development to Be Held in Tzaghkadzor
On March 28-29, the Heifer Armenia Program Annual Conference (HAPAC) will be held under the slogan “Social Capital as a Driving Force for Rural and Agriculture Development” in Tzakhkadzor, Armenia.
The conference will be attended by 60 participants; among them representatives of the RA Ministry of Agriculture, the Agriculture Project Implementation Unit, project holders, community leaders and partners of Heifer Armenia.
A series of essential trainings on Pasture Management, Dairy Production and Rural Cooperation will be delivered to the conference participants. The event will be closed through a Round Table on the Challenges of Rural Cooperation in Armenia.
Since 1999, Heifer, a non-profit, humanitarian organization, has implemented 58 projects in Armenia assisting more than 8000 rural families to improve their livelihoods. In 2011 Heifer Armenia supported 934 rural families.