Գագիկ Ծառուկյանն ԱԱԾ-ում է
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանն Ազգային անվտանգության ծառայությունում է։ Տեղեկությունը «Հետք»-ի հետ զրույցում հաստատեց Ծառուկյանի պաշտպաններից Սմբատ Մինասյանը։ Վերջինս այս պահին այլ մանրամասներ չհայտնեց։
Նշենք, որ այսօր` ժամը 13:00-ին, Հայաստանի 17 կուսակցություն Ազատության հրապարակում հանրահավաք է նախաձեռնել։ Այդ կուսակցություններ են՝ «Ազատությունը», «Ազգային անվտանգությունը», «Ազգային օրակարգը», «Ազգային ժողովրդավարական միությունը», «Ազգային համաձայնությունը», «Ալյանս առաջադիմական ցենտրիստականը», «Բարգավաճ Հայաստանը», «Դեմոկրատական այլընտրանքը», «Երկիր Ծիրանին», «Հայ Յեղափոխական Դաշնակցությունը», «Համերաշխությունը», «Հայաստանի ժողովրդավարական ազատական միությունը», «Հայաստանի Հանրապետականը», «Հայաստանի քրիստոնեա-դեմոկրատական միությունը», «Հայրենիքը», «Մեկ Հայաստանը» և «Սահմանադրական իրավունք միությունը»:
Վերջիններս նոյեմբերի 10-ին հայտարարություն էին տարածել, որում մասնավորապես նշված էր․
«Ցավոք, երեկ գրվեց մեր պատմության ամենաամոթալի էջը: Ռազմաճակատում սեփական արյամբ հող ու պետականություն պաշտպանող զինվորի և բոլորիս թիկունքում ազգադավ համաձայնագիր է ստորագրվել: Այս պահին խիստ անհրաժեշտություն են մեր հավաքական միասնականությունը, ներքին խժդժությունների և սադրանքների բացառումը: Վաղը՝ նոյեմբերի 11-ին՝ ժամը 13:00-ին Ազատության հրապարակում հրավիրում ենք հանրահավաքի, ուր ձեզ կներկայացնենք ստեղծված իրավիճակից ելքը»։

Гагик Царукян находится в СНБ
Лидер партии “Процветающая Армения” Гагик Царукян в настоящее время находится в Службе национальной безопасности. Об этом Hetq.am сообщил адвокат Царукяна Смбат Минасян. Другие подробности он не представил.
Отметим, что сегодня в 13:00 17 партий Армении запланировали проведение митинга на площади Свободы. Речь идет о партиях “Свобода”, “Национальная безопасность”, “Национальная повестка”, “Национально-демократический союз”, Национальное согласие”, “Прогрессивный центристский альянс”, “Процветающая Армения”, “Демократическая альтернатива”, “Страна Цирани”, АРФ Дашнакцутюн, “Солидарность”, “Демократический либеральный союз Армении”, Республиканская партия Армении”, Христианско-демократический союз Армении”, “Родина”, “Единая Армения” и Союз “Конституционное право”.
10 ноября указанные партии выступили с совместным заявлением, в котором, в частности, говорилось: “К сожалению, вчера была написана самая позорная страница в нашей истории. За спиной солдат, защищающих на фронте ценой собственной крови землю и государственность, и всех нас было подписано предательское для нации соглашение. В данный момент крайне необходимо обеспечить наше коллективное единство, исключить внутренние раздоры и провокации. Завтра, 11 ноября, в 13:00 на площади Свободы мы созываем митинг, на котором представим выход из сложившейся ситуации”.