«Լկտի սուտ է և մանիպուլյացիա»․ ՊՆ խոսնակը՝ զենքի վաճառքի գործարքներում Դ․ Տոնոյանի ներգրավվածության մասին
Պաշտպանության նախարարության մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը հերքել է մամուլում այսօր առավոտյան տարածված այն տեղեկությունները, թե պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը ներգրավված է երրորդ երկրով դեպի Թուրքիա զենքի վաճառքի գործարքներում։ ՊՆ խոսնակն իր ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշել է հետևյալը․
«Համացանցում շրջանառվող տեղեկությունը զենքի վաճառքի մասին լկտի սուտ է և մանիպուլյացիա, որի նպատակն է վարկաբեկել պաշտպանական գերատեսչությունը: Շրջանառվող փաստաթղթերը, որոնց հիման վրա կառուցվում է թեզը, հիմնականում կեղծ են: Ցանկացած հետաքննող լրագրող ինչպես ՀՀ համապատասխան մարմններին, այնպես էլ մատնանշված պետություններին կարող է ուղարկել հարցումներ և համոզվել, որ ամբողջը հորինվածք է: Առաջիկայում կտրվի պաշտոնական պարզաբանում»։

“Наглая ложь и манипуляция”: пресс-секретарь МО о причастности Д.Тонояна к сделкам по продаже оружия
Пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Тоноян опровергла распространенные сегодня утром в прессе сведения о причастности министра обороны Давида Тонояна к сделкам по продаже оружия через третью страну Турции.
“Циркулируемые в Интернете сведения о продаже оружия наглая ложь и манипуляция, цель которой дискредитировать оборонное ведомство. Выложенные документы, на основании которых построен тезис, в основном фальсификация. Любой журналист-расследователь может направить запросы в соответствующие органы как Республики Армения, так и указанных государств, и убедиться, что вся информация – вымысел. В ближайшее время будет представлено официальное разъяснение”,- написала на своей фейсбуковской странице пресс-секретарь МО.