Նիկոլ Փաշինյանն ակնկալում է, որ ընդդիմությունը նույպես կբացառի որեւէ բռնի գործունեություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ասուլիսից հետո ֆեյսբուքյան գրառում է կատարել` նշելով, որ շատ հստակ հայտարարել է, որ ի հեճուկս շահարկումների, բռնությունը կամ բռնության հրահրումը (առավելեւս՝ զինված) որեւէ կերպ չի կարող տեղ ունենալ Կառավարության գործիքակազմում:
«Կոչ եմ անում, խնդրում եմ, պահանջում եմ՝ մեր արած որեւէ հայտարարություն, որեւէ ժեստ, որեւէ հրավեր այս համատեքստում չդիտարկել: Եթե մեր որեւէ ասածից նման տպավորություն կստանաք, դա սխալ տպավորություն է:
Հիմա ակնկալում եմ, որ ընդդիմությունը նույնպես հստակ հայտարարի, որ բացառում է որեւէ բռնի գործունեություն, բռնության հրահրում (այդ թվում զինված) իր հետագա գործունեության ընթացքում: Սրանով մենք վերջնականապես կփակենք արդեն օրեր շարունակ ծավալվող լարվածությունը»:

Никол Пашинян ожидает, что оппозиция тоже исключит любые насильственные действия
По завершении сегодняшней пресс-конференции Никол Пашинян написал в Фейсбуке, что очень четко заявил о том, что, вопреки спекуляциям, в инструментарии правительства не может быть насилия или провоцирования насилия (особенно вооруженного).
“Призываю, прошу, требую не рассматривать ни одно наше заявление, ни один наш жест, ни одно приглашение в этом контексте. Если из какого-либо нашего высказывания у вас сложится такое впечатление, то оно ошибочно.
Сейчас я ожидаю, что оппозиция тоже четко заявит о том, что в своей дальнейшей деятельности исключает какое-либо насильственное действие, провоцирование насилия (в том числе вооруженного).