«Իմ քայլը» խմբակցությունը խնդրում է մարդաշատ հավաքներ չկազմակերպել
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունը հայտարարություն է տարածել՝ խնդրելով քաղաքացիներին մարդաշատ հավաքներ չկազմակերպել: Իշխանական խմբակցության հայտարարությունում մասնավորապես ասվում է հետևյալը.
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, համացանցից տեղեկացանք, որ առաջնագծից վերադարձած զինծառայողներ, կամավորներ, ինչպես նաեւ մի շարք քաղաքացիներ, պայմանավորված ներքաղաքական վերջին զարգացումներով, ի աջակցություն ՀՀ իշխանությունների՝ այսօր Հանրապետության հրապարակում հանրահավաք են հրավիրել: Հաշվի առնելով երկրում հայտարարված ռազմական դրությունը, կորոնավիրուսային համաճարակով պայմանավորված վտանգները՝ խնդրում ենք չկազմակերպել մարդաշատ հավաքներ:
Շնորհակալ ենք յուրաքանչյուրիդ հայրենիքին ցուցաբերած հերոսական աջակցության համար եւ վստահեցնում ենք, որ ամենօրյա մեր աշխատանքով կարդարացնենք այն: Գիտակցելով ստեղծված իրավիճակը ու դրանում նաեւ մեր պատասխանատվությունը՝ խնդրում ենք միասին լծվել համախմբման եւ մեր ամբողջ ներուժը հայրենիքի վերակառուցմանն ուղղված գործին»:

Фракция “Мой шаг” призвала не проводить многолюдных собраний
Фракция “Мой шаг” Национального Собрания обратилась к гражданам с просьбой не проводить многолюдные собрания. В заявлении властной фракции говорится:
“Дорогие соотечественники, из сообщений в Интернете нам стало известно, что в связи с последними внутриполитическими событиями вернувшиеся с передовой военнослужащие, добровольцы, а также ряд граждан решили созвать сегодня на площади Республики митинг в поддержку властей Республики Армения. Учитывая действующее в стране военное положение, а также ситуацию с коронавирусом, просим не проводить многолюдных собраний.
Мы благодарны каждому из вас за героическое содействие родине и уверяем, что оправдаем его своей каждодневной работой. Осознавая создавшуюся ситуацию и нашу ответственность за нее, просим вас объединиться, чтобы направить весь наш потенциал на осуществление дела восстановления родины”.