Արցախի կառավարությունն արձագանքել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն գյուղի շուրջ ստեղծված իրավիճակին
Արցախի կառավարությանը ենթակա տեղեկատվական շտաբը արձագանքել է Մարտունու շրջանի Բերդաշեն գյուղի շուրջ ստեղծված իրավիճակին.
«Այսօր մամուլում լուրեր են շրջանառվել այն մասին, որ ադրբեջանական զինված ուժերը ռուսական կողմի ներկայացուցչի հետ օր-օրի մոտենում են ԱՀ Մարտունու շրջանի Բերդաշեն համայնքի վարչական սահմաններին, ինչի կապակցությամբ հայտնում ենք, որ հարցը կայանում է նախկին ԼՂԻՄ սահմանների պարզաբանման մեջ և գտնվում է ԱՀ կառավարության ուշադրության կենտրոնում։
Խնդրում ենք հետևել միայն պաշտոնական լուրերին»,- ասվում է Արցախի տեղեկատվական շտաբի տարածած հաղորդագրությունում։

Правительство Арцаха отреагировало на ситуацию вокруг села Бердашен Мартунинского района
Информационный штаб правительства Арцаха отреагировал на ситуацию вокруг села Бердашен Мартунинского района.
“Сегодня в прессе появились слухи о том, что азербайджанские вооруженные силы вместе с представителем российской стороны с каждым днем все больше приближаются к административным границам общины Бердашен Мартунинского района Арцаха. В связи с чем сообщаем, что вопрос требует разъяснений по поводу границ бывшей Нагорно-Карабахской Автономной Области и находится в центре внимания правительства Республики Арцах.
Просим следить только за официальной информацией”,- говорится в сообщении Информационного штаба Арцаха.