Ընթանում են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքներ
Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը հայտնում է, որ Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի և «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչների միջնորդությամբ այժմ ընթանում են անհայտ կորածների որոնման և զոհվածների մարմինների դուրսբերման աշխատանքներ։
Կողմերի հետ համաձայնեցված որոնողական աշխատանքները տեղի են ունենում ամենօրյա ռեժիմով՝ ընդգրկելով Արցախի սահմանային բոլոր ուղղությունները։
«Գերիների վերադարձը և զոհվածների մարմինների փոխանակումը պետական մարմինների առաջնահերթություններից մեկն է, որի ուղղությամբ շարունակվում են համալիր ջանքերը, ինչի շրջանակներում նաև «Կարմիր խաչի» աշխատակիցներն այցելել են ռազմական գործողությունների հետևանքով Ադրբեջանում գտնվող գերեվարված զինծառայողներին ու քաղաքացիական անձանց»,- տեղեկացնում է Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնը:

Ведутся работы по поиску пропавших без вести и выносу тел погибших военнослужащих
При посредничестве представителей миротворческого контингента Российской Федерации и Международного Комитета Красного Креста в настоящее время ведутся работы по поиску пропавших без вести и выносу тел погибших военнослужащих. Об этом сообщает Единый армянский информационный центр.
Согласованные со сторонами работы ведутся в каждодневном режиме и охватывают все направления границ Арцаха.
“Возвращение пленных и обмен телами погибших являются приоритетами деятельности государственных органов. Совместные усилия в этом направлении продолжаются. Сотрудники МККК посетили военнослужащих и гражданских лиц,  оказавшихся в плену в Азербайджане в результате военных действий”,- сообщает Единый армянский информцентр.