Հրանտ Բագրատյանը ժխտում է
Մոտ 1,5 ժամ առաջ «Հետքը» նախկին վարչապետ Հրանտ Բագրատյանի էլեկտրոնային հասցեից նամակ էր ստացել՝ վերնագրված «Ո՞վ է իրական մեղավորը, կամ բաց նամակ 4»: Քանի որ մինչ այդ նույն էլեկտրոնային հասցեից «Հետքը» նախկինում Բագրատյանից ստացել էր այլ նամակներ, մենք հիշյալ բաց նամակը հրապարակեցինք:
Սակայն քիչ առաջ Հրատ Բագրատյանը «Հետքին» ասաց, որ «Նամակ 4» դեռ չի գրել եւ կատարվածը կազմակերպված սադրանք է. «Մնում է, որ իշխանությունները պարզեն՝ ով է արել, եթե իրենք չեն»:
«Իմ էլեկտրոնային հասցեից նման նամակ ուղարկված չէ, ինչը հեշտությամբ կարելի է փաստել: Այսինքն՝ տվյալ դեպքում, կարծում եմ՝ ինչ-որ հաքեր իմ «մեյլից» ուղարկել է: Իմ «մեյլի» մեջ նման բան չույց չի տալիս»,- ասում է Հրանտ Բագրատյանը:
Panatec
Այդ «from»-ը ուղարկողն է որոշում թե ինչ բառ պետք է լինի։ Կարող եմ հետքի խմբագրությանը ուղարկել ցանկացած «from»-ով նամակ։ Հաջորդ անգամ խորհուրդ եմ տալիս չվստահել այդ «from»-ներին։

Грант Багратян опровергает
Примерно 1,5 час назад с электронного адреса бывшего премьер-министра Гранта Багратяна «Hetq» получил письмо под названием “Кто истинный виновник, или 4-ое открытое письмо“. Поскольку до этого “Hetq“ с этого же электронного адреса получал другие письма Багратяна, то мы решили опубликовать вышеупомянутое открытое письмо.
Однако только что Грант Багратян сообщил “Hetq“-у, что “4-е открытое письмо” он не писал и что произошедшее представляет собой организованную провокацию: “Остается, чтобы власти выяснили: если это не их рук дело, то кто все это устроил”.
“С моего электронного адреса такое письмо не отправлено, что можно с легкостью доказать. Поэтому я думаю, что в данном случае письмо с моего mail отправил какой-нибудь хакер. Мой mail ничего подобного не показывает“,- подчеркнул Грант Багратян.