Արցախի ԱԳՆ ղեկավար Մասիս Մայիլյանը հանդիպում է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ
Նոյեմբերի 28-ին աշխատանքային այցով Երևանում գտնվող Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Մասիս Մայիլյանը շնորհավորել է Վաղարշակ Հարությունյանին՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի պաշտոնը ստանձնելու առիթով՝ հատուկ ընդգծելով, որ ստեղծված դժվարին իրավիճակում այն էլ ավելի մեծ պատասխանատվություն է ենթադրում:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձ են կատարել Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ առաքելության իրականացման ընթացքին՝ կարևորելով հանրապետությունում կայունության ապահովման և մարդասիրական ոլորտում առկա բարդ խնդիրների լուծմանն ուղղված Արցախի իշխանությունների հետ համագործակցությամբ ձեռնարկվող միջոցառումները։
Նախարարները երկուստեք նշել են Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված ադրբեջանա-թուրքական ագրեսիայի արդյունքում զոհված հայ զինծառայողների մարմինների դուրսբերման, անհայտ կորածների ճակատագրերի բացահայտման, ռազմագերիների, ինչպես նաև պատանդների ազատ արձակման ուղղությամբ աշխատանքների արագ իրականացման կարևորությունը:

Глава МИД Республики Арцах Масис Маилян встретился с министром обороны РА Вагаршаком Арутюняном
28 ноября находящийся с рабочим визитом в Ереване министр иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян встретился с министром обороны Республики Армения Вагаршаком Арутюняном.
Масис Маилян поздравил Вагаршака Арутюняна со вступлением в должность руководителя министерства обороны РА, особо подчеркнув, что в сложившейся тяжелейшей ситуации это налагает еще большую ответственность.
На встрече стороны коснулись хода реализации миротворческой миссии Российской Федерации, отметив значимость мер, предпринимаемых в сотрудничестве с властями Арцаха с целью обеспечения стабильности в республике и решения сложных задач в гуманитарной сфере.
Министры подчеркнули важность скорейшего осуществления работ по выносу из зоны недавних боев тел армянских военнослужащих, погибших в результате азербайджано-турецкой агрессии против Республики Арцах, выяснению судеб без вести пропавших, освобождению военнопленных, а также заложников.