Գարեգին Բ-ն ընդունել և օրհնել է Դադիվանքում սպասավորող միաբաններին
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Վահրամ քահանա Մելիքյանը ֆեյսբուք իր էջում տեղեկացնում է, որ նոյեմբերի 30-ին Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունել և իր հայրական օրհնությունն է բաշխել Դադիվանքում դժվարին այս օրերին իրենց հոգևոր ծառայությունը բերող Մայր Աթոռի միաբաններին։
Նորին Սրբությունն իր գնահատանքն է փոխանցել եկեղեցականներին՝ կարևորելով նրանց նվիրյալ հանձնառությունը։
Վեհափառ Հայրապետը նաև գոհունակությամբ անդրադարձել է ռուս խաղաղապահների առաքելությանը, որի շնորհիվ ապահովվել է վանքի անվտանգությունը և բնականոն գործունեությունը։

Гарегин Второй благословил священников, продолжающих службу в Дадиванке
30 ноября Католикос Всех Армян Гарегин Второй принял и благословил священников Первопрестольного святого Эчмиадзина, которые в эти трудные дни несут службу в монастыре Дадиванк. Об этом сообщил на своей странице в Фейсбуке директор пресс-канцелярии Первопрестольного святого Эчмиадзина священник Ваграм Меликян.
Предводитель Армянской Апостольской Церкви высоко оценил преданность священнослужителей своему делу.
Католикос также выразил удовлетворение миссией российских миротворцев, благодаря которой обеспечена безопасность и нормальная деятельность монастыря Дадиванк.