Հայաստանը ներկայացվել է Կանադայում անցկացվող «Մշակույթների տոնահանդես» միջոցառմանը
Մարտի 26-ին Կանադայի մայրաքաղաք Օտտավայի Ալգոնքինի կիրառական արվեստների և տեխնոլոգիայի քոլեջում կայացավ «Մշակույթների տոնահանդես» (Celebration of Cultures) ամենամյա միջոցառումը, որում այլ երկրների կողքին ներկայացված էր նաև Հայաստանի տաղավարը:
Տաղավարում ցուցադրվեցին հայ մշակույթի մասին պատմող նյութեր, զբոսաշրջային բրոշյուրներ: Հայկական տարազներով հայ կամավորները մատուցեցին հայկական ուտեսներ: Ավարտին ցուցադրվեց տեսաժապավեն Հայաստանի տեսարժան վայրերի մասին (The Land of Noah): Տաղավարը մեծ հետաքրքրություն առաջացրեց բազմաթիվ այցելուների մեջ:
«Մշակույթների տոնահանդեսին» Հայաստանի մասնակցությունը կազմակերպել էր Կանադայում ՀՀ դեսպանությունը, աջակցել էր Օտտավահայ մշակութային կազմակերպությունը: Բացի Հայաստանից՝ տարածաշրջանը ներկայացնում էր միայն Իրանի դեսպանությունը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության եվ հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:

Армения приняла участие в “Празднике культур” в Канаде
26 марта в столице Канады Оттаве, в колледже прикладных искусств и технологий ”Алгонкин”, состоялся ежегодный ”Праздник культур” (Celebration of Cultures), в котором приняла участие и Армения.
В армянском павильоне были представлены материалы, рассказывающие о культуре нашей страны, туристические брошюры. Армянские волонтеры в национальных костюмах угощали посетителей блюдами армянской кухни. В заключении был показан фильм о достопримечательностях Армении (The Land of Noah). Павильон вызвал большой интерес у многочисленных посетителей.
Участие Армении в ”Празднике культур” организовало посольство РА в Канаде при содействии армянской культурной организации Оттавы. Об этом сообщает пресс-служба МИД РА.