ՊԲ. Ադրբեջանը ձեռնարկել է հարձակման փորձ հարավային ուղղությամբ, կան վիրավորներ
Արցախի պաշտպանության բանակը տեղեկացնում է, որ ադրբեջանական լրատվամիջոցներում տարածված տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր Հադրութի հատվածում հայկական ուժերը դիմել են զինված սադրանքի, ինչի արդյունքում մեկ ադրբեջանցի զինծառայող է վիրավորվել, իրականությանը չի համապատասխանում:
«Իրականությունն այն է, որ դեկտեմբերի 11-ին՝ ժամը 20:40-ի սահմաններում, ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերից մեկի ուղղությամբ հակառակորդը ձեռնարկել է հարձակման փորձ: Ծավալված փոխհրաձգության հետևանքով տարբեր աստիճանների հրազենային վիրավորումներ են ստացել երեք պահեստազորայիններ: Նրանց կյանքին վտանգ չի սպառնում: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,-հայտնում է ՊԲ-ն։

Азербайджан предпринял попытку нападения на южном направлении. Есть раненые – АО
Согласно сообщению Армии обороны Арцаха, распространенная азербайджанскими СМИ информация о том, что армянские силы якобы прибегли к вооруженной провокации на Гадрутском участке, вследствие чего ранение получил один азербайджанский военнослужащий, не соответствует действительности.
“На самом деле около 20:40 11 декабря противник предпринял попытку нападения в направлении одной из боевых позиций, дислоцированных на южном направлении Армии обороны. В результате перестрелки ранения получили трое резервистов. Их жизни опасность не угрожает. Проводится следствие для уточнения обстоятельств случившегося”,- сообщает АО.