Առողջապահության նախարարի հանձնարարությամբ կազմակերպվում է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած քաղաքացիական անձանց բուժօգնությունը
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հանձնարարությամբ կազմակերպվում է Ադրբեջանից Հայաստան վերադարձած 14 քաղաքացիական անձանց բժշկական օգնությունն ու սպասարկումը: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Վերջիններս քաղաքացիական բժշկական հաստատություններում կենթարկվեն բժշկական զննության, կարվեն հետազոտություններ, անհրաժեշտության դեպքում նաև կկատարվեն բժշկական միջամտություններ: Ադրբեջանից վերադարձած քաղաքացիական անձինք որոշ ժամանակ կգտվեն բժիշկների հսկողության տակ:
Գործընթացը գտնվում է առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի անմիջական վերհասկողության ներքո:
Պահպանելով Ադրբեջանից վերադարձածների անձնական տվյալների պաշտպանության իրավունքը` ԱՆ_ն խնդրում է զերծ մնալ լրացուցիչ հարցադրումներից և օգտվել տրամադրվող տեղեկատվությունից:

По поручению министра здравоохранения организуется оказание медпомощи вернувшимся из Азербайджана в Армению гражданским лицам
По поручению министра здравоохранения Арсена Торосяна организуется оказание медицинской помощи 14 гражданским лицам, вернувшимся из Азербайджана в Армению Об этом сообщает пресс-служба Министерства здравоохранения РА.
Указанные лица пройдут медицинское обследование в гражданских медицинских учреждениях, в случае необходимости им будут проведены операции. Эти Кроме того, они некоторое время будут находиться  под наблюдением врачей.
Процесс осуществляется под непосредственным контролем министра здравоохранения А. Торосяна.
С целью реализации права на защиту личных данных Минздрав просит воздержаться от запрашивания дополнительных сведений о вернувшихся из Азербайджана лицах и ограничиваться предоставляемой информацией.