Արցախի ՊԲ-ին է փոխանցվել Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին
Արցախի պաշտպանության բանակը հայտնում է, որ ս.թ. դեկտեմբերի 16-ին Արցախի Հանրապետությունում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորախմբի կողմից ԱՀ ՊԲ-ին է փոխանցվել, նախնական տեղեկություններով, Հին Թաղեր-Խծաբերդ ուղղությամբ տեղակայված հայկական մարտական դիրքերի մերձակա տարածքում հայտնաբերված 9 հայ զինծառայողի մարմին, որոնց զոհվելու հանգամանքները դեռևս անհայտ են։
«Ներկա պահին իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ՝ զինծառայողների զոհվելու հանգամանքներն ու նրանց ինքնությունը պարզելու ուղղությամբ»,- հայտնում է ՊԲ-ն։

Армии обороны Арцаха переданы тела девяти армянских военнослужащих, найденные на территории боевых позиций в направлении Хин Тахер-Хцаберд
По сообщению Армии обороны Арцаха, 16 декабря с.г. размещенные в Республике Арцах российские миротворцы передали АО тела 9 армянских военнослужащих, обнаруженные, по предварительным данным, недалеко от армянских боевых позиций в направлении сел Хин Тахер-Хцаберд. Обстоятельства их смерти пока неизвестны.
“В настоящее время осуществляются необходимые действия по установлению обстоятельств гибели военнослужащих и их личностей”,- говорится в сообщении АО.