ՌԴ ԱԻՆ 80 տոննա մարդասիրական օգնություն է տարել Արցախ
Ռուսաստանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ավտոշարասյունը մարդասիրական օգնության նոր խմբաքանակ է տարել Արցախ։ Այս մասին հայտնում է Ռուսաստանի ԱԻ նախարարությունը։
Օգնությունը եկել է 15 բեռնատարով և տարվել Ստեփանակերտի, Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի բաշխման կետեր: Ընդհանուր առմամբ՝ բեռնատարներում եղել է 80 տոննա բեռ՝ տուժած բնակչությանն անհրաժեշտ օգնություն տրամադրելու համար, մասնավորապես՝ էլեկտրակայաններ, շինանյութեր, հակահրդեհային բաքեր և կենցաղային իրեր:
Դրանք հետագայում բաշխվելու են այդ բնակավայրերի բնակիչներին` վնասված տները վերականգնելու համար:
«Ընդհանուր առմամբ, մոտ ժամանակներս երկաթուղով տարածաշրջան կժամանի 54 վագոն՝ մոտ 1200 տոննա ընդհանուր քաշով: Բեռներից են ՝ շինանյութեր, էլեկտրակայաններ, հակահրդեհային բաքեր և կենցաղային իրեր: Այն ամենը, ինչ այժմ այդքան անհրաժեշտ է տուժած բնակիչների համար»,- հայտնել են ՌԴ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունից։

Russia Sends Eighty Tons of Humanitarian Aid to Artsakh
The Russian Emergency Situations Ministry reports that fifteen of its trucks delivered humanitarian aid, which arrived the day before by rail from Russia, to distribution points in Stepanakert, Martuni, Martakert and Askeran. In total, eighty tons of assistance was delivered.
The cargo will be further distributed among the residents of these settlements to restore damaged housing. The cargo included generators, building material and household appliances.
“In total, 54 wagons weighing 1,200 tons will arrive in the region by rail soon. "Everything that is so necessary for the impacted residents," the Russian Ministry of Emergency Situations stated.