Նիկոլ Փաշինյանը չի այցելի Գորիս, Կապան, Քաջարան, Մեղրի քաղաքներ
Վարչապետ Նիկոլ փաշինյանը չի այցելի Գորիսի, Կապան, Քաջարան, Մեղրի քաղաքներ: Այս մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուք իր էջում:
«Հիմա համոզվեցի, որ ճանապարհը փակել են, որ ակնհայտ չդառնա, որ Գորիսում, Կապանում, Քաջարանում, Մեղրիում նույն մթնոլորտն է, ինչ Սիսիանում։
Առավել եւս սգի օրով ուժային գործողությունների չենք գնա։ Վերադառնում ենք Երեւան։ Գորիսին, Կապանին, Քաջարանին, Մեղրիին պարտք եմ մնում մեկ այցելություն։ Խաղաղություն մեր նահատակներին»,- գրել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Հիշեցնենք, որ վարչապետը պլանավորել էր լինել վերոնշյալ քաղաքներում, բայց այսօր առավոտից սյունեցիները բողոքի ակցիաներ են կազմակերպել բոլոր քաղաքներում՝ թույլ չտալով վարչապետի մուտքը իրենց քաղաք:

Никол Пашинян не посетит города Горис, Капан, Каджаран, Мегри
Премьер-министр Никол Пашинян не посетит города Горис, Капан, Каджаран, Мегри. Об этом премьер сообщил на своей странице в Facebook.
“Сейчас я убедился, что дорогу перекрыли, чтобы не стало очевидно, что атмосфера в Горисе, Капане, Каджаране, Мегри такая же, как в Сисиане.
Мы не пойдем на силовые действия, тем более в день траура. Возвращаемся в Ереван. Горису, Капану, Каджарану, Мегри остаюсь должен один визит. Мир праху наших павших”,- написал Никол Пашинян.
Напомним, что премьер планировал побывать во всех указанных городах, но сегодня с утра сюникцы организовали акции протеста, не позволив Пашиняну осуществить свой визит.