Կորոնավիրուսային հիվանդության 838 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 18 մարդ
Դեկտեմբերի 23-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 155440 դեպք, որոնցից 135638-ն` առողջացած, 2691-ը` մահվան ելքով:
Առողջապահության նախարարության տեղեկացմամբ՝ երեկ կատարվել է 2953 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 838 նոր դեպք: 1052-ն առողջացել է, 18-ը՝ մահացել:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 16451 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 573167 թեստավորում:
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 660 է:

За сутки выявлено 838 новых случаев COVID-19. Умерли 18 человек
По состоянию на 11:00 23-го декабря в Армении общее число заболевших COVID-19 составило 155440, число выздоровевших – 135638, число смертей – 2691. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
За минувшие сутки было проведено 2953 тестирования, из них 838 с положительным результатом. Выздоровели 1052 человека, умерли – 18.
На данный момент фактическое лечение от коронавируса получает 16451 пациент. Всего проведено 573167 тестирований.
Накануне скончались еще 2 человека с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 660.