«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել
Քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում շարունակվում է «Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանի կողմից առերևույթ բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչեր հնչեցնելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը:
Քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի հաղորդմամբ՝ ձեռք բերված բավարար ապացույցների հիման վրա՝ Գ. Իսագուլյանին մեղադրանք է առաջադրվել՝ Քրեական օրենսգրքի 333-րդ հոդվածի (սուտ մատնություն) 2-րդ մասի 1-ին կետով և 226.2-րդ հոդվածի (բռնություն գործադրելու հրապարակային կոչերը, բռնությունը հրապարակայնորեն արդարացնելը կամ քարոզելը) 1-ին մասով:
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորում ընտրելու վերաբերյալ, որը մերժվել է:

Председателю партии “Национальная безопасность” Гарнику Исагуляну предъявлено обвинение
В ереванском следственном управлении Следственного комитета РА продолжается предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по фактам публичных призывов к применению насилия со стороны председателя партии “Национальная безопасность” Гарника Исагуляна.
На основании полученных достаточных доказательств Г.Исагуляну предъявлены обвинения по статьям о лжедоносительстве (п.1 ч.2 ст.333 УК) и публичных призывах к применению насилия, публичном оправдании или пропаганде насилия (ч.1 ст.226.2 УК).
В суд было представлено ходатайство о применении в отношении Исагуляна меры пресечения в виде ареста, которое было отклонено.