Հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ
Հունվարի 11-ին և 12-ի առավոտյան ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ: Այս մասին տեղեկացնում է Պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքը։
«ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող հատվածներում, մասնավորապես՝ Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում, սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

По всей линии соприкосновения армянских и азербайджанских сил сохранялась стабильная оперативная обстановка
11 января и утром 12 января по всей протяженности армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА сохранялась стабильная оперативная обстановка. Об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны.
Согласно информации Службы национальной безопасности, приграничные инциденты в зонах ответственности пограничных войск СНБ, в частности на участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан, не зафиксированы.
Подразделения вооруженных сил РА и пограничных войск СНБ контролируют обстановку на всей протяженности границы, говорится в сообщении МО.