Կառավարությունը հաստատելու է տնտեսական հակաճգնաժամային նոր փաթեթ
Կառավարության հաջորդ շաբաթվա նիստում ընդունվելու է տնտեսական հակաճգնաժամային նոր փաթեթ, որը ենթադրելու է նոր գործիքակազմ հետկովիդյան և հետպատերազմյան տնտեսության վերականգնման համար: Այս մասին ԱԺ-կառավարություն հարցուպատասխանին ասաց փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը`արձագանքելով «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Սրբուհի Գրիգորյանի հարցին, թե ինչ է արվելու արտագաղթը կանխելու համար։
Խոսելով Սյունիքի մարզի մի շարք սահմանամերձ համայնքների խնդիրներից՝ Տիգրան Ավինյանը հայտնեց, որ հաջորդ շաբաթ Սուրեն Պապիկյանի, Արմեն Ղուլարյանի և մի շարք փոխնախարարների հետ այցելելու են Սյունիք: Ուսումնասիրելու են կորցրած արոտավայրերին առնչվող հարցերը:
«Սյունիքը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է լինելու, տեղում խնդիրներին ծանոթանալով՝ առաջ կշարժվենք»,-ասաց Ավինյանը:

Правительство утвердит новый пакет антикризисных экономических мероприятий
Правительство на следующем заседании утвердит новый пакет антикризисных экономических мероприятий, предполагающий новый инструментарий для постковидовского и поствоенного восстановления экономики. Об этом заявил во время Правительственного часа в парламенте вице-премьер Тигран Авинян, отвечая на вопрос депутата фракции “Просвещенная Армения” Србуи Григорян, какие шаги предусмотрены для предупреждения эмиграции.
Касаясь проблем в ряде приграничных общинах Сюникской области, Авинян сообщил, что на следующей неделе вместе с Суреном Папикяном, Арменом Гуларяном и рядом заместителей министров посетят Сюник, где изучат вопросы утраченных армянской стороной пастбищ.
“Сюник будет находиться в центре особого внимания. После ознакомления на месте с проблемами начнем идти вперед”,- сказал вице-премьер.