«Մարտի 1-ի» քրեական գործով «բաց դռների» օր` լրագրողների համար
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի հանձնարարականով 2008 թ. մարտի 1-ին և 2-ին Երևան քաղաքի կենտրոնական փողոցներում զանգվածային անկարգությունների և սպանությունների դեպքերի առթիվ հարուցված, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայության վարույթում քննվող քրեական գործով հնարավոր նոր ապացույցներ և փաստեր ի հայտ բերելու, նախաքննական մարմնի կատարած աշխատանքների մասին հասարակությանը տեղեկացնելու նպատակով նշված քրեական գործով դատավարական ղեկավարում իրականացրած ՀՀ գլխավոր դատախազության ավագ դատախազները՝ քննչական խմբի ղեկավարի և խմբի քննիչների հետ, այսուհետև, յուրաքանչյուր ամիս հանդիպելու են զանգվածային լրատվության ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ տարածքում գործող բոլոր լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները կարող են մասնակցել հանդիպմանը և հնչեցնել իրենց հուզող հարցերը՝ բացառապես նշված քրեական գործի հանգամանքների շուրջ:
«Բաց դռների օրվա» հանդիպումները կկայանան յուրաքանչյուր ամսվա առաջին և վերջին շաբաթվա չորեքշաբթի օրերին՝ ժամը 12.00-ին, ՀՀ դատախազության «Դատախազության դպրոց» ՊՈԱԿ-ի կոնֆերանսների դահլիճում (ք. Երևան, փ. Տիգրան Մեծի 50):
ՀՀ դատախազության հանրային կապերի վարչության պետ Շ. Տոնոյանը հայտնում է, որ ԶԼՄ-ների ներկայացուցիչների հետ առաջին հանդիպումը կկայանա մայիսի 25-ին:

День открытых дверей по уголовному делу “1 марта”
В уголовном деле, возбужденном в связи с массовыми беспорядками и убийствами 1-2 марта 2008 г. в центре Еревана, которое расследуется Специальной следственной службой, могут появиться новые доказательства и факты.
С целью предоставления общественности сведений о о работе следственного органа, по поручению генпрокурора РА Агвана Овсепяна, впредь каждый месяц старшие прокуроры будут встречаться с представителями средств массовой информации.
Во встречах могут участвовать представители всех действующих на территории Армении СМИ для выдвижения волнующих их вопросов исключительно по обстоятельствам указанного уголовного дела.
Дни открытых дверей будут проходить каждую среду первой и последней недели каждого месяца в конференц-зале организации “Школа прокуратуры” (г.Ереван, ул.Тигран Мец, 50).
Согласно сообщению начальника управления по связям с общественностью прокуратуры РА Ш.Тонояна, первая встреча с представителями СМИ состоится 25 мая.