Վարչապետ Փաշինյանի և Արցախի նախագահի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
«Այսօր անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով անցկացնում ենք խորհրդակցություն, առաջիկայում նման խորհրդակցություններ ավելի հաճախ պետք է անենք, որպեսզի մեր գործողությունները լինեն համադրված»,- ասել է վարչապետը՝ ավելացնելով, որ մի շարք ուղղություններով տարբեր գերատեսչություններում կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է խորհրդակցությանն Արցախի Հանրապետության նախագահի մասնակցությունը՝ տեղեկատվության փոխանակման, մարտավարական և ռազմավարական առումով հետագա անելիքների պլանավորման համատեքստում:

Под председательством премьер-министра Пашиняна и президента Арцаха состоялось совещание Совета безопасности в расширенном составе
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна и президента Республики Арцах Араика Арутюняна в правительстве состоялось совещание Совета безопасности в расширенном составе.
“Сегодня мы проводим совещание Совета безопасности в расширенном составе, в будущем мы должны чаще проводить такие совещания, чтобы наши действия были координированными”, - сказал премьер-министр, добавив, что в различных ведомствах по ряду направлений ведется соответствующая работа.
Никол Пашинян подчеркнул важность участия президента Республики Арцах в совещании в контексте обмена информацией, тактического и стратегического планирования дальнейших действий.
Глава правительства отметил, что сегодня будут обсуждаться текущие вопросы, включенные на данный момент в повестку.