Գագիկ Ջհանգիրյանը և Դավիթ Խաչատուրյանը ընտրվեցին ԲԴԽ անդամներ
Խորհրդարանը Գագիկ Ջհանգիրյանին և Դավիթ Խաչատուրյանին ընտրեց Բարձրագույն դատական խորհրդի (ԲԴԽ) անդամներ:
ԱԺ հաշվեքննիչ հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը ներկայացրեց քվեարկության արդյունքները. ԱԺ 132 պատգամավորներից քվեարկությանը մասնակցել է 89-ը, Ջհանգիրյանին կողմ է քվեարկել 86, դեմ՝ 3 պատգամավոր, Խաչատուրյանին կողմ է քվեարկել 85 պատգամավոր, դեմ՝ 3 պատգամավոր, անվավեր է ճանաչվել մեկ քվեաթերթիկ:
ԲԴԽ նորընտիր անդամները երդվեցին ու շնորհակալություն հայտնեցին խորհրդարանին վստահության համար:
Դավիթ Խաչատուրյանը իրավաբանական գիտությունների թեկնածուի գիտական աստիճան ունի: 2016 թվականից Փաստաբանների պալատի անդամ է: 2018 թվականից հանդիսացել է արդարադատության նախարարի հրամանով ստեղծված Դատաիրավական բարեփոխումների 2019-2014թթ. ռազմավարությունն ու դրանից բխող գործողությունների ծրագիրը մշակող աշխատանքային խմբի անդամ:
Ջհանգիրյանը 1997-2006թթ. եղել է ՀՀ զինվորական դատախազ, Գլխավոր դատախազի տեղակալ, 2006-2008թթ.` ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալ:
2012 թվականին պատգամավոր է ընտրվել «Հայ ազգային կոնգրես» դաշինքի համապետական ցուցակով:
Երկու թեկնածուներին էլ քաղաքական մեծամասնություն էր առաջադրել. ընդդիմադիր խմբակցությունները փակ-գաղտնի քվեարկությանը չեն մասնակցել:

Гагик Джангирян и Давид Хачатурян избраны членами ВСС
Парламент избрал Гагика Джангиряна и Давида Хачатуряна членами Высшего судебного совета (ВСС). За Джангиряна проголосовали 86 депутатов, за Хачатуряна – 85. Новоизбранные члены ВСС были приведены к присяге. Они также выразили благодарность Национальному Собранию за оказанное им доверие.
Давид Хачатурян – кандидат юридических наук. С 2016 года является членом Адвокатской палаты. В 2018 году вошел в состав рабочей группы по разработке стратегии судебно-правовых реформ.
Гагик Джангирян в 1997-2006 гг. занимал должность военного прокурора и заместителя генпрокурора РА, в 2006-2008 гг. - должность заместителя генпрокурораРА.
В 2012 был избран депутатом парламента по списку блока “Армянский национальный конгресс”.
Оба кандидата были выдвинуты политическим большинствомОппозиционные фракции в голосовании не участвовали.