Վիրավորված զինծառայողները 500 հազար դրամ միանվագ աջակցություն կստանան
2020թ․ պատերազմի մասնակիցներն, որոնք ռազմական գործողությունների հետևանքով վիրավորում են ստացել և վիրավորումից հետո բուժհաստատություններում ստացիոնար պայմաններում բժշկական օգնություն և սպասարկում են ստացել, պետության կողմից միանվագ 500 հազար դրամ աջակցություն կստանան։ Նախագիծն այսօր հաստատվել է Կառավարության նիստում։ Այս մասին հաղորդում է աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը։
«Աջակցությունը չի տրամադրվելու միայն 1-ին և 2-րդ խմբի հաշմանդամություն ունեցող անձանց, որոնց սոցիալական երաշխիքներն արդեն ամրագրված են օրենքով։ Աջակցության տրամադրման գործընթացը կներկայացվի հաջորդ շաբաթ»,- նշել է նախարարությունը։

Раненые военнослужащие получат единовременную помощь в размере 500 тысяч драмов
Участники войны 2020 года, получившие ранения вследствие военных действий и проходившие лечение в стационаре медучреждений, получат от государства единовременную выплату в размере 500 тысяч драмов. Соответствующий проект сегодня был утвержден на заседании правительства. Об этом сообщает Министерство труда и по социальным вопросам.
Выплаты не предусмотрены лишь для лиц, имеющих инвалидность 1-ой и 2-ой групп, поскольку их социальные гарантии уже прописаны в законе. Порядок получения выплат будет представлен на следующей неделе, говорится в сообщении министерства.