Վարչապետը տեսակցել է անհայտության մեջ 70 օր գտնվելուց հետո հայրենիք վերադարձած զինծառայողներին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել է Այվածքաբանության ազգային կենտրոն և տեսակցել ապաքինման փուլում գտնվող հերոս ժամկետային զինծառայողներին, ովքեր 2020 թվականի դեկտեմբերի 20-ին հայրենիք են վերադարձել շուրջ 70 օր անհայտության մեջ գտնվելուց հետո: Այս մասին տեղեկացնում է վարչապետի պաշտոնական կայքը։
Հաղորդագրության համաձայն՝ բուժանձնակազմը կառավարության ղեկավարին ներկայացրել է զինծառայողների առողջական վիճակն ու ապաքինման ընթացքը: Նիկոլ Փաշինյանը զրուցել է զինծառայողների հետ, մաղթել շուտափույթ ապաքինում և շնորհակալություն հայտնել անձնվեր ծառայության համար:

Премьер-министр навестил вернувшихся на Родину после 70 дней пребывания в безвестности военнослужащих
Премьер-министр Никол Пашинян посетил Национальный ожоговый центр, где навестил военнослужащих срочной службы, которые 20 декабря 2020 года вернулись на Родину после 70 дней пребывания в безвестности.
Врачи представили главе правительства состояние здоровья и ход выздоровления военнослужащих. Никол Пашинян поговорил с военнослужащими, пожелал им скорейшего выздоровления и поблагодарил за самоотверженную службу.