Վ․ Քերոբյան․ «Եթե ունենայինք ամուր բանակ, բնակեցված տարածքներ, կունենայինք այլ իրավիճակ»
«Սեպտեմբերի 27-ից ես և իմ երկու եղբայրները մասնակցել ենք պատերազմին։ Սկզբից եղել ենք Մարտակերտում և Աղդամում, հետո՝ Հադրութում։ Տեսել եմ այնտեղ եղած իրավիճակը և հասկանում եմ, որ դա մեր ամբողջ սերնդի երեսնամյա գործողությունների արդյունքն է»,- լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտնեց էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
Նրա խոսքով՝ իհարկե, կա երկրի կառավարություն, որը պատասխանատու է այն գործողությունների համար, որոնք տեղի են ունեցել իր կառավարման ընթացքում, բայց ինքը չի պատրաստվում որպես ՀՀ քաղաքացի պատասխանատվությունը բարդել ուրիշի վրա, և միայն իր աշխատանքի շնորհիվ է պլանավորում շտկել այն իրավիճակը, որում հայտնվել ենք։
«Եթե ունենայինք ամուր բանակ, ունենայինք բնակեցված տարածքներ, ոչ թե մեծամասամբ ամայի տարածքներ, կունենայինք լրիվ այլ իրավիճակ»,- հավելեց նախարարը։

В. Керобян: “Будь у нас крепкая армия и заселенные территории, мы бы имели совсем другую ситуацию”
“С 27 сентября я и двое моих братьев участвовали в войне. Сперва мы были в Мартакерте и Агдаме, затем – в Гадруте. Я видел, какая там ситуация, и понимаю, что это результат 30-летней деятельности нашего поколения”,- сказал сегодня на брифинге по завершении заседания правительства министр экономики Ваан Керобян.
По его словам, именно правительство несет ответственность за те действия, которые произошли за время его деятельности. Но, как отметил В.Керобян, он не собирается перекладывать ответственность на других, а намерен своей работой исправить ситуацию, в которой мы оказались.
“Будь у нас крепкая армия и заселенные, а не безлюдные территории, мы бы имели совсем другую ситуацию”,- добавил министр.