ՊՆ. Շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ
Պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 10-ին և 11-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, պահպանվել է կայուն օպերատիվ իրավիճակ:
ՀՀ ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները շարունակում են վերահսկել սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում են առաջադրված խնդիրները:

Пограничные инциденты по всей линии соприкосновения не зафиксированы – МО
10 и 11 ноября пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не зафиксированы. Сохранялась стабильная оперативная ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны.
По данным Службы национальной безопасности РА, инциденты не происходили и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
Подразделения вооруженных сил и СНБ РА продолжают контролировать пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи.