Արայիկ Հարությունյանը ներկայացրել է Արցախի նորընտիր գլխավոր դատախազ Գուրգեն Ներսիսյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 12-ին այցելել է գլխավոր դատախազություն և կառույցի աշխատակազմին ներկայացրել նորընտիր գլխավոր դատախազ Գուրգեն Գառնիկի Ներսիսյանին:
Ըստ նախագահի պաշտոնական կայքի՝ Արայիկ Հարությունյանն իր խոսքում նշել է, որ հետպատերազմյան իրավիճակը թեև շատ սրբագրումներ է արել պետական բազմաթիվ ծրագրերում, սակայն օրինական պետություն կառուցելու ճանապարհին հանցավորության դեմ պայքարի և պետական շահերի պաշտպանության գործառույթները շարունակում են առանցքային մնալ:
Արայիկ Հարությունյանը հաջողություն է մաղթել նորընտիր գլխավոր դատախազին և հույս հայտնել, որ դատախազության համակարգում ձեռքբերած նրա աշխատանքային փորձն ու գիտելիքները մեծապես կնպաստեն կառույցի առջև ծառացած խնդիրների արդյունավետ լուծմանը:

Араик Арутюнян представил новоизбранного генерального прокурора Арцаха Гургена Нерсисяна
12 февраля президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил Генеральную прокуратуру и представил сотрудникам структуры новоизбранного генерального прокурора Гургена Нерсисяна.
Глава государства в своем слове отметил, что, несмотря на то, что поствоенная ситуация внесла много корректив в многочисленные государственные программы, однако на пути строительства правового государства функции по борьбе с преступностью и защите государственных интересов продолжают играть ключевую роль.
Араик Арутюнян пожелал успехов новоизбранному генеральному прокурору и выразил надежду на то, что опыт и знания, которые он приобрел в годы работы в системе прокуратуры, окажут существенное содействие эффективному решению стоящих перед структурой задач.