Սահմանագոտու որոշ հատվածներում արձանագրվել են անկանոն, օդ արձակված կրակոցներ
Փետրվարի 14-ին և 15-ին Հայաստանի Հանրապետության պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: Սահմանագոտու որոշ հատվածներում արձանագրվել են անկանոն, հիմնականում օդ արձակված կրակոցներ, որոնք չեն փոփոխել օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Հայաստանի զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

На определенных участках границы была зафиксирована беспорядочная стрельба в воздух
14 и 15 февраля пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не были зафиксированы, оперативная ситуация оставалась без изменений.
На определенных участках границы была зафиксирована беспорядочная стрельба в воздух, не изменившая оперативно-тактическую ситуацию. Об этом сообщает Министерство обороны Армении.
Согласно информации Службы национальной безопасности, пограничные инциденты не зафиксированы и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
Подразделения вооруженных сил и пограничных войск СНБ РА контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы.