ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել
Փետրվարի 17-ին և 18-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ-ի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով:

Пограничные инциденты по армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА не зафиксированы
17 и 18 февраля инциденты по армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА не зафиксированы, оперативно-тактическая ситуация остается без изменений. Об этом сообщает отдел информации и по связям с общественностью Министерства обороны.
По информации Службы национальной безопасности, инцидентов не было и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бег межгосударственной автотрасссы Горис-Капан.
Подразделения Вооруженных сил и пограничных войск СНБ контролируют пограничную ситуацию по всей линии границы.