«Իմ քայլը» խմբակցությունը սատարում է վարչապետին
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցությունն անթույլատրելի է համարում առանձին զինվորականների կողմից հնչեցված քաղաքական հայտարարությունը՝ գնահատելով այն ռազմական հեղաշրջման փորձ։
Այս մասին նշվում է խմբակցությունից «Արմենսպրեսին» տրամադրված հայտարարության տեքստում: «Այս հակասահմանադրական քայլը միտված է զավթելու ժողովրդի իշխանությունը և ցնցումների ենթարկելու պետությունն այս փխրուն հետպատերազմյան վիճակում, ինչը հղի է նաև արտաքին անվտանգային սպառնալիքներով։ Ցավալի է, որ երկրի անվտանգության համար պատասխանատու անձինք միտումնավոր դրսևորում են անպատասխանատու վարքագիծ։ ԻՄ ՔԱՅԼԸ խմբակցությունը միասնական է և վճռական՝ պահպանելու պետության կայունությունն ու ժողովրդի իշխանությունը և սատարում է վարչապետին։
Կոչ ենք անում մեր քաղաքացիներին մեզ հետ միասին գնալ Հանրապետության Հրապարակ՝ խաղաղ, ոչ բռնի կերպով իրացնելու մեր սահմանադրական իրավունքը»,-նշվում է խմբակցության հայտարարության մեջ, որը տարածել է «Արմենպրեսը»։
Ուղղում
«Իմ քայլը» խմբակցության ֆեյսբուքյան էջում ավելի ուշ հրապարակված տեքստում բացակայում է «Խմբակցությունն անթույլատրելի է համարում առանձին զինվորականների կողմից հնչեցված քաղաքական հայտարարությունը՝ գնահատելով այն ռազմական հեղաշրջման փորձ» արտահայտությունը։

Фракция “Мой шаг” выступила в поддержку Никола Пашиняна
Фракция “Мой шаг” Национального Собрания считает недопустимым распространение отдельными военными политического заявления, расценивая это как попытку военного переворота.
“Этот антиконституционный шаг направлен на захват власти народа и потрясение государства в этой хрупкой послевоенной ситуации, чреватой угрозами внешней безопасности. Вызывает сожаление, что ответственные за безопасность страны лица умышленно проявляют безответственное поведение. Фракция “Мой шаг” заявляет о единстве и решимости сохранить стабильность государства и власть народа и выражает поддержку премьер-министру.
Призываем наших граждан вместе с нами придти на площадь Республики для мирной, ненасильственной реализации нашего конституционного права”,- говорится в заявлении фракции “Мой шаг”.