Փաշինյանն առաջիկա օրերին կհանդիպի Ծառուկյանին ու Մարուքյանին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը խորհրդարանական ընդդիմության` «Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունների ղեկավարներին հրավեր է ուղարկել: Փաշինյանը պլանավորում է առաջիկա օրերին հանդիպել Գագիկ Ծառուկյանին ու Էդմոն Մարուքյանին:
Այս մասին Ազգային ժողով-կառավարություն հարցուպատասխանին ասաց վարչապետը` արձագանքելով անկախ պատգամավոր Արման Բաբաջանյանի հարցին: Պատգամավորը խնդրում էր հստակեցնել ընտրությունների հնարավոր անցկացման ժամանակացույցը:
«Եթե խորհրդարանական ընդդիմության գործընկերներն ընդունեն առաջարկը, կունենանք արտահերթ խորհրդրանական ընտրություններ համաձայնեցված ժամկետներում, ինչպես և ես առաջարկել էի 2021 թվականի ընթացքում»,- ասաց Փաշինյանը: Ըստ նրա` հանրային համերաշխության վերականգնման համար կարևոր է, որ խորհրդարանական և ոչ խորհրդարանական ուժերը համաձայնեն արտահերթ ընտրություններ անցկացնելուն:
«Կառավարությունը, նաև քաղաքական ուժերը պետք է լինեն երաշխավորը, որ այդ ընտրությունները կլինեն ազատ, արդար, օրինական»,- ասաց նա:

В ближайшие дни Пашинян встретится с лидерами парламентских оппозиционных фракций
Премьер-министр Никол Пашинян направил лидерам двух оппозиционных парламентских фракций – “Процветающей Армении” и “Просвещенной Армении” – Гагику Царукяну и Эдмону Марукяну приглашение встретиться в ближайшие дни.
Об этом премьер сообщил сегодня во время Правительственного часа в Национальном Собрании, отвечая на вопрос независимого депутата Армана Бабаджаняна. Последний попросил уточнить график возможного проведения выборов.
“Если коллеги из парламентской оппозиции примут предложение, то внеочередные парламентские выборы пройдут в согласованные сроки, как я и предложил в 2021 году”,- сказал Никол Пашинян. По словам премьера, для восстановления консолидации общества очень важно, чтобы и парламентские, и внепарламентские силы согласились на проведение внеочередных выборов.
“Правительство и политические силы должны стать гарантами того, что эти выборы будут свободными, справедливыми и законными”,- подчеркнул Н.Пашинян.