Աժ-ի հարակից՝ Դեմիրճյան և Բաղրամյան փողոցները շարունակում են փակ մնալ
Ազգային ժողովի հարակից տարածքներում հավաքված քաղաքացիները Վազգեն Մանուկյանի կոչով շարունակում են փակ պահել ԱԺ մուտքերը։ Այստեղ կենտրոնացել են նաև ոստիկանական ուժերը։
Հավաքվածների պահանջն է Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը։ Այստեղ են նաև ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորները։
Պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ Արմեն Սարգսյանը այս պահից սկսած կրում է պատասխանատվություն հանձնված Արցախի, Շուշիի և 5000-ից ավելի զոհերի համար։ Նրա խոսքով՝ Նիկոլ Փաշինյանը Հայաստանում այլևս իշխանություն չունի և միայն քաոսի ու անարխիայի առաջնորդն է։ Զոհրաբյանը նշեց նաև, որ եկել են Հայաստանի պետականության համար, որը դրված է սեղանին, և ամեն ինչ անելու են բախումներ թույլ չտալու համար։
«Հայրենիքի փրկության շարժման» առաջնորդ Վազգեն Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում նշեց, որ իրավիճակը լարել է Արմեն Սարգսյանը։

Оппозиция продолжает блокировать прилегающие к зданию парламента улицы
Граждане, собравшиеся на прилегающих к зданию Национального Собрания улицах, по призыву лидера оппозиции Вазгена Манукяна продолжают блокировать входы в парламент. Сюда стянуты многочисленные силы полиции.
Митингующие требуют отставки премьер-министра Никола Пашиняна. Здесь же находятся депутаты оппозиционной фракции “Процветающая Армения”.
Депутат Наира Зограбян в беседе с журналистами отметила, что с этого момента ответственность за сдачу Арцаха, Шуши и более 5000 жертв несет президент РА Армен Саргсян. Депутат также заявила, что Никол Пашинян больше не обладает властью в Армении и является лишь лидером хаоса и анархии. По словам Зограбян, они пришли на проспект Баграмяна во имя государственности Армении и сделают все, чтобы не допустить столкновений.
В свою очередь лидер “Движения за спасение Родины” Вазген Манукян на встрече с журналистами назвал Армена Саргсяна виновным в нагнетании напряженности в стране.