Հայ-ադրբեջանական շփման գծում սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել. ՊՆ
Մարտի 14-ին և 15-ին Հայաստանի պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական կայուն իրավիճակը պահպանվել է: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունը։
Ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս իրավիճակի փոփոխություն չի արձանագրվել:
«ՀՀ զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- հավաստիացնում է պաշտպանության նախարարությունը:

Пограничные инциденты на армяно-азербайджанской линии соприкосновения не зафиксированы – МО
14 и 15 марта пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Армении не зафиксированы, сохранялась стабильная оперативно-тактическая ситуация. Об этом сообщает Министерство обороны РА.
Согласно информации Службы национальной безопасности, ситуация оставалась без изменений и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автотрассы Горис-Капан.
“Подразделения пограничных войск вооруженных сил и СНБ РА контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении МО.