Հայտնիները՝ հանուն 6-ամյա Էլենի կյանքի
«Օգնենք հայ մանուկներին» բարեգործական ՀԿ-ն «Երիտասարդ արվեստագետներ» հիմնադրամի աջակցությամբ և Մշակույթի նախարարության բարձր հովանու ներքո ապրիլի 13-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում կազմակերպում է ժողովրդական երգի և ասմունքի համերգ-երեկո, որից ստացված ողջ հասույթը կփոխանցվի Գերմանիայում քաղցկեղից բուժվող 6-ամյա Էլեն Դիլանյանի ֆոնդին:
Համերգին ելույթ կունենան Ալլա Լևոնյանը, Լեյլա Սարիբեկյանը, Սիլվա Յուզբաշյանը, Գուրգեն Դաբաղյանը, Արսեն Գրիգորյանը (Մրրո), Սևակ Ամրոյանը, Թամարա Ժամհարյանը, Արամոն, Էմմա Պետրոսյանը, Արսեն Ղազարյանը, Աիդա Սարգսյանը, Ազատ Գասպարյանը, Արուս Գուլանյանը, Ասատուր Ասլանյանը, Լուսինե Միրզախանյանը, Արմեն Դավթյանը, Մանիկ Գրիգորյանը և Վիգեն հակոբյանը:
«Օգնենք հայ մանուկներին» ՀԿ-ն կոչ է անում բոլորին միանալ այս կարևոր միջոցառմանը՝ փոքրիկ լումա ներդնելով Էլենի բուժման գործում, հավատալով, որ միասնական ուժերով հնարավոր է հաղթահարել ցանկացած փորձություն և հայ մանուկների համար առողջ ու գեղեցիկ ապագա կառուցել:
Համերգի տոմսերը ձեռք բերելու համար անհրաժեշտ է զանգահարել (055) 119-027 և (094) 952-099 հեռախոսահամարներով: Տոմսերի արժեքն է 1000, 2000 և 3000 դրամ:
Փոքրիկ Էլենի մոտ քաղցկեղ է ախտորոշվել 2010թ. մարտին: Անհրաժեշտ բուժում ստանալու համար երեխայի ընտանիքը ստիպված է եղել տեղափոխել նրան արտասահման: Այժմ փոքրիկը գտնվում է Գերմանիայում, որտեղ նորագույն տեխնոլոգիաների շնորհիվ հնարավորություն ունի լիարժեք ապաքինվելու: Գերմանական կլինիկայի կողմից ստացված ծախսերի նախահաշիվը մոտ 170,000 եվրո է, որը չվճարելու դեպքում բուժումը կդադարեցվի:
Փոքրիկի հիվանդությանը և բուժման ընթացքին վերաբերվող մանրամասները կարող եք գտնել http://mikbarc.livejournal.com, http://elendilanyan.posterous.com և http://www.elendilanyan.org կայքերում: Էլեն Դիլանյանին օգնել ցանկացողները կարող են դրամական փոխանցում կատարել նրա հաշվեհամարներին՝ HSBC Bank Armeni 002-042125-020 (ՀՀ դրամ) և 002-042125-120 (ԱՄՆ դոլար):
«Օգնենք հայ մանուկներին» ՀԿ-ն հայտնում է, որ իր գործունեության 9 ամսվա ընթացքում Հայաստանում և սփյուռքում տարբեր բարեգործական միջոցառումների միջոցով Էլեն Դիլանյանի ֆոնդին փոխանցել է մոտ 10.000 դոլար:

Благотворительный концерт в помощь 6-летней Элен
Благотворительная общественная организация “Поможем армянским детям” при содействии фонда “Молодые деятели искусств” и под патронажем министерства культуры организует 13 апреля в 19.00 в зале “Арам Хачатурян” благотворительный концерт, вся выручка от которого будет перечислена в фонд 6-летней Элен Диланян, проходящей в Германии лечение от рака.
На концерте выступят Алла Левонян, Лейла Сарибекян, Сильва Юзбашян, Гурген Дабагян, Арсен Григорян (Мро), Севак Амроян, Тамара Жамгаряна, Арус Гуланян, Асатур Асланян, Лусине Мирзаханян, Армен Давтян, Маник Григорян и Виген Акопян.
ОО “Поможем армянским детям” призывает всех присоединиться к этой важной акции и внести свой вклад в дело спасения Элен, веруя в то, что совместными усилиями можно преодолеть любое испытание и построить для наших детей здоровое и красивое будущее.
Для приобретения билетов на концерт необходимо позвонить по телефонам: (055) 119-027 и (094) 952-099. Стоимость билетов 1000, 2000 и 3000 драмов.
У маленькой Элен рак был диагностирован в марте 2010 г. Для получения необходимого лечения семья вынуждена была вывезти девочку заграницу. Сейчас Элен находится в Германии, где благодаря новейшим технологиям имеет возможность полностью излечиться. Представленная немецкой клиникой предварительная сумма расходов составляет около 170.000 евро. В случае невыплаты этих денег лечение будет прекращено.
Подробную информацию о болезни и ходе лечения маленькой Элен можно найти на сайтах http://mikbarc.livejournal.com, http://elendilanyan.posterous.com и http://www.elendilanyan.org. Желающие помочь Элен Диланян могут перечислить средства на ее расчетный счет: HSBC Bank Armeni 002-042125-020 (в драмах РА) и 002-042125-120 (в долларах США).
За 9-месячную деятельность ОО “Поможем армянским детям” посредством благотворительных мероприятий в Армении и Диаспоре в фонд Элен Диланян было перечислено около 10.000 долларов.