ՊՆ․ հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել
Մարտի 24-ին և 25-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ-ի պաշտոնական կայքը։
ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս օպերատիվ իրավիճակի փոփոխություն չի արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահ­մա­նային իրավիճակը սահ­մա­նա­գո­տու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները:

МО: оперативно-тактическая ситуация по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения не претерпела изменений
24 и 25 марта оперативно-тактическая ситуация по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы РА оставалась без изменений. Об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны.
Согласно информации Службы национальной безопасности РА, инциденты не были зафиксированы и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке Воротан-Давид-Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан.
Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи.