ՊՆ․ Սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել
Մարտի 25-ին և 26-ին ՀՀ պետական սահմանի հայ-ադրբեջանական շփման գծի ամբողջ երկայնքով սահմանային միջադեպեր չեն արձանագրվել, օպերատիվ մարտավարական իրավիճակը փոփոխության չի ենթարկվել: Այս մասին տեղեկացնում է ՊՆ-ի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։
«ԱԱԾ-ից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի պատասխանատվության տակ գտնվող Գորիս-Կապան միջպետական ավտոճանապարհի Որոտան-Դավիթ Բեկ հատվածում ևս միջադեպեր չեն արձանագրվել:
Զինված ուժերի և ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի ստորաբաժանումները վերահսկում են սահմանային իրավիճակը սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով և կատարում առաջադրված խնդիրները»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:

Пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения не зафиксированы – МО
25 и 26 марта пограничные инциденты по всей армяно-азербайджанской линии соприкосновения государственной границы Республики Армения не зафиксированы, оперативно-тактическая ситуация не претерпела изменений. Об этом сообщает отдел информации и по связям с общественностью Министерства обороны.
“Согласно информации Службы национальной безопасности, инциденты не происходили и на подконтрольном пограничным войскам СНБ дорожном участке  Воротан-Давид-Бек межгосударственной автомагистрали Горис-Капан. Подразделения пограничных войск Вооруженных сил и СНБ контролируют пограничную ситуацию вдоль всей линии границы и выполняют поставленные перед ними задачи”,- говорится в сообщении.