Պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
Ազգային ժողովի «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սուրեն Գրիգորյանը մարտի 29-ին հրաժարականի դիմում է ներկայացրել:
«Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 155-րդ հոդվածի 2-րդ մասի համաձայն` եթե հրաժարականի հրապարակումից հետո՝ մեկ շաբաթվա ընթացքում, պատգամավորը գրավոր դիմումով հետ է վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա Ազգային ժողովի նախագահն այդ մասին հանդես է գալիս հայտարարությամբ, եթե հետ չի վերցնում հրաժարականի մասին իր դիմումը, ապա նրա լիազորությունների դադարման մասին կազմվում է արձանագրություն, որն ստորագրում եւ հրապարակում է Ազգային ժողովի նախագահը:
«Արձանագրության հրապարակման պահից հրաժարականը համարվում է ընդունված»,- ասված է պատգամավորի հրաժարականի առնչությամբ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հայտարարության մեջ:

Депутат Национального Собрания Сурен Григорян сложил мандат
Депутат парламентской фракции “Мой шаг” Сурен Григорян 29 марта представил заявление о сложении с себя депутатских полномочий.
В соответствии с регламентом Национального Собрания, если депутат в течение недели со дня опубликования своего заявления об отставке не отзывает его, то председатель НС выступает с соответствующим заявлением. Если же депутат не отзывает свое заявление, то составляется протокол о прекращении его полномочий, который подписывается и публикуется спикером НС.
“Отставка считается принятой с момента публикации протокола”,- говорится в заявлении председателя парламента Арарата Мирзояна.