«Հայկական գրքային մշակույթ» ցուցահանդես Սանկտ-Պետերբուրգում
Սանկտ-Պետերբուրգի Ռուսաստանի ազգային գրադարանի շքեղ ցուցասրահներից մեկում երեկ հանդիսավորությամբ բացվեց «Հայկական գրքային մշակույթ» ցուցահանդեսը նվիրված Հայ գրատպության 500-ամեակին: Սանկտ-Պետերբուրգում Ռուսաստանի ազգային գրադարանի հայկական ֆոնդը պարունակում է 75 հազար գրքեր, ձեռագրեր, պարբերականներ հայերեն և ռուսերեն լեզուներով` հրատարակված ոչ միայն ռուսաստանի տարածքում, այլև աշխարհի տարբեր մշակութային կենտրոններում:
Ցուցահանդեսում ներկայացված է հայ գրատպության պատմությունը` 1623թ. Հռոմում տպագրված «Այբուբեն հայկական»-ից և 1668թ. Ամստերդամում տպագրված կտակարաններից, 18-19-րդ դարերում Սանկտ-Պետերբուրգում, Մոսկվայում, Աստրախանում, Շուշիում, Բաքվում, Եվրոպական մայրաքաղաքներում տպագրված  գրքերից մինչև Սովետական շրջանի և Հայաստանի Հանրապետության մերօրյա հրատարակությունները:
Ցուցահանդեսի բացմանը խոսքով հանդես եկան գրադարանի տնօրեն Ա. Լիխոմանովը, Սանկտ-Պետերբուրգում ՀՀ գլխավոր հյուպատոս Վ. Հակոբյանը, գրադարանի գիտաշխատողներ, համայնքի ներկայացուցիչներ: Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը:

Выставка “Армянская книжная культура” в Санкт-Петербурге
В одном из санкт-петербургских выставочных залов Национальной библиотеки России в торжественной обстановке открылась выставка “Армянская книжная культура”, посвященная 500-летию армянского книгопечатания.
На выставке представлены “Армянский алфавит”, изданный в Риме в 1623 г., один из заветов, напечатанный в Амстердаме в 1668 г., книги, изданные в 18-19 вв. в Санкт-Петербурге, Москве, Астрахане, Шуши, Баку, европейских столицах, а также современные издания, вышедшие в свет в советский период и в Республике Армения.
На открытии выставки выступили директор библиотеки А.Лихоманов, генконсул РА в Санкт-Петербурге В.Акопян, научные сотрудники библиотеки, представители армянской общины.