Ա․ Մուսինյան․ «Տեր-Պետրոսյանը անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին»
Հայ ազգային կոնգրեսի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ այսօր Ազգային ժողովում արած, առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանին առնչվող հայտարարություններին․
«Ազգային Ժողովում Նիկոլ Փաշինյանի այսօր ունեցած ելույթում Նախագահ Տեր-Պետրոսյանին առնչվող «մտքերը» մեկնաբանելու լրագրողների հարցումներին ի պատասխան հիշեցնեմ 2020թ. նոյեմբերի 30-ին Փաշինյանի նույնանման «մտքերին» Լևոն Տեր-Պետրոսյանի տված գնահատականը.
«Նախագահ Տեր-Պետրոսյանը անիմաստ է համարում անդրադառնալ ազգակործան պատուհասի հոգեկան տվայտանքներին: Ինչ ուզում է` թող դուրս տա: Միևնույն է` նա արդարանալու ոչ մի ճար չունի: Հայ ժողովուրդը նրան երբեք չի ներելու»»:

А.Мусинян: “Тер-Петросян считает бессмысленным касаться душевных мук напасти, которая ведет нацию к гибели”
Пресс-секретарь Армянского национального конгресса Арман Мусинян отреагировал на сделанные сегодня в Национальном Собрании заявления премьер-министра Никола Пашиняна, которые касались первого президента РА Левона Тер-Петросяна.
“В ответ на просьбы журналистов прокомментировать высказанные сегодня Николом Пашиняном в своем выступлении в Национальном Собрании “мысли”, касающиеся Президента Тер-Петросяна, напомню оценку Левона Тер-Петросяна аналогичным “мыслям”, высказанным Пашиняном 30 ноября 2020 г.:
“Президент Тер-Петросян считает бессмысленным касаться душевных мук напасти, которая ведет нацию к гибели. Пусть говорит все, что хочет. Все равно ему не удастся оправдаться. Армянский народ никогда его не простит".