Քաղաքական խորհրդակցություններ ՀՀ և ՌԴ արտաքին գործերի նախարարությունների միջև
Ապրիլի 15-ին Երևանում կայացել է քաղաքական խորհրդակցություններ Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարությունների միջև՝ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Արմեն Ղևոնդյանի և ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Ալեքսանդր Պանկինի մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ-ի պաշտոնական կայքը։
«Խորհրդակցությունների ընթացքում քննարկվել է ԱՊՀ շրջանակներում փոխգործակցությանը և ՀԱՊԿ ձևաչափում համագործակցությանը վերաբերող արդիական թեմաների լայն շրջանակ, անդրադարձ է կատարվել ԵԱՏՄ-ում ինտեգրացիոն գործընթացների որոշ ասպեկտների:
Կողմերն ընդգծել են համակարգված մոտեցումների մշակման շարունակականության կարևորությունը՝ նշյալ բազմակողմ միավորումների կանոնադրական և պայմանագրային նպատակների արդյունավետ իրագործման համատեքստում:
Խորհրդակցությունների արդյունքները պատվիրակությունների ղեկավարները ներկայացրել են ՀՀ ԱԳ նախարար Արա Այվազյանի հետ հաջորդիվ կայացած հանդիպմանը»,- նշված է կայքում:

Политические консультации между министерствами иностранных дел Республики Армения и Российской Федерации
15 апреля в Ереване состоялись армяно-российские межмидовские консультации, в которых приняли участие заместитель министра иностранных дел Республики Армения Армен Гевондян и заместитель министра иностранных дел Российской Федерации Александр Панкин. Об этом сообщает официальный сайт Министерства иностранных дел Армении.
В ходе консультаций был обсужден широкий круг актуальных тем, касающихся взаимодействия в рамках СНГ и сотрудничества в формате ОДКБ, затронуты некоторые аспекты интеграционных процессов в ЕАЭС.
Отмечена важность продолжения выработки скоординированных подходов в интересах эффективного обеспечения уставных и договорных целей указанных многосторонних объединений.
Итоги состоявшихся консультаций главами делегаций были представлены на встрече с министром иностранных дел Республики Армения Ара Айвазяном.