Հայկական գինիների մրցարշավը «PRODEXPO-2021»-ում
«ProdExpo-2021» միջազգային ցուցահանդեսում «Armenia Wine» ընկերությունը մրցութային ժյուրիի որոշմամբ պարգևատրվել է երկու ոսկե, երկու արծաթե և մեկ բրոնզե մեդալներով
Ռուսաստանի մայրաքաղաք Մոսկվայում ս.թ. ապրիլի 16-ին ավարտվեց «ProdExpo-2021» սննդաարդյունաբերության 28-րդ միջազգային ցուցահանդեսը, որին մասնակցեցին շուրջ 1554 արտադրողներ 55 երկրներից: Միջազգային այս խոշորագույն ցուցահանդեսը գործընկերներ ձեռքբերելու, ոլորտի հիմնախնդիրները քննարկելու, նոր շուկաներ գրավելու և արտադրանքը սպառողին ներկայացնելու լավագույն հարթակներից մեկն է:
Ցուցահանդեսի ընթացքում կազմակերպվող խմիչքների միջազգային համտեսման մրցույթի ընթացքում ներկայացուցչական ժյուրին՝ գինեգործներ, փորձագետներ, սպառողների միությունների ներկայացուցիչներ և քննադատներ, ընդունված միջազգային չափանիշներին համապատասխան, գնահատել են մրցույթի մասնակից շուրջ 800 ապրանքատեսակ:
Գինիների և ալկոհոլային խմիչքների միջազգային ամենամյա այս ցուցահանդեսի շրջանակում արդեն 9-րդ տարին է, ինչ հայկական գինիները իրենց գերազանց համային որակով գրավում են այցելուների ուշադրությունը և սրտերը՝ ստիպելով մշտապես ընտրել հայկական գինիները։ «Armenia Wine» գինեգործարանը այս տարի նույնպես հյուրընկալվեց ցուցահանդեսին՝ ներկայացնելով իր նրբահամ գինիների ու կոնյակների տեսականիները, որոնք, արժանացան թե՛ սպառողների, թե՛ միջազգային խոշոր գործընկերների բարձր գնահատականին։
«Յուրաքանչյուր անգամ, ներկայացնելով մեր գինիները և կոնյակները միջազգային ցուցահանդեսներում, մենք միաժամանակ ներկայացնում ենք Հայաստանի գինեգործության և կոնյակագործության հազարամյա պատմության լավագույն ավանդույթները՝ արժանանալով բարձրագույն գնահատականների՝ երկու ոսկե, երկու արծաթե և մեկ բրոնզե մրցանակներով։ Մենք հպարտ ենք մեր ձեռքբերումներով, քանի որ ժամանակակից գինեգործության խորհրդանիշ դարձած մեր ընկերությունը ցուցահանդեսի այցելուներին ներկայացավ ոչ միայն իր գերազանց համային որակով, այլ ևս մեկ անգամ բարձր պահեց հայկական գինու և կոնյակի մշակույթը»,-ամփոփեց ընկերության կոմերցիոն տնօրեն՝ Քրիստինե Վարդանյանը։
Ինչպես տեղեկացրեցին «Armenian Wine» գինեգործարանից, ոսկե մեդալներով պարգևատրվել են «Armenia» ապրանքանիշի սալորի կարմիր կիսաքաղցր և «Yerevan BC 782» ապրանքանիշի նռան կիսաքաղցր գինիները, «Orran» սպիտակ չոր և «Takar» սպիտակ Extra Brut գինիներն արժանացել են արծաթե մեդալների, իսկ «Orran» ապրանքանիշի կարմիր չոր գինին պարգևատրվել է բրոնզե մեդալով:
Մեդալի արժանացած «Orran» գինիները հայ գինեսերներին է ներկայացվել դեռևս այս տարվա ապրիլի սկզբին, սակայն արդեն հասցրել է արժանանալ բարձր գնահատանքի հայ սպառողների կողմից:

Поход армянских вин на «PRODEXPO-2021»
На международной выставке «ProdExpo-2021» компания Armenia Wine по решению жюри была награждена двумя золотыми, двумя серебряными и одной бронзовой медалями.
В столице России городе Москве 16 апреля сего года завершилась 28-ая международная выставка пищевой продукции «ProdExpo -2021», в которой принимали участие 1554 производителя из 55 стран мира. Эта крупнейшая выставка представляет собой лучшую платформу для приобретения партнеров, обсуждения актуальных проблем сферы, завоевания новых рынков и презентации пользователям продукции компаний.
В ходе международного конкурса по дегустации напитков, проводимого организаторами в рамках выставки, представительское жюри – виноделы, эксперты, представители объединений потребителей и критики – в соответствии с международными критериями, оценили более 800 брендов, участвующих в конкурсе.
Армянские вина уже девятый год своими неповторимыми вкусовыми качествами привлекают внимание посетителей этой ежегодной международной выставки вин и алкогольных напитков и завоевывают их сердца, заставляя постоянно останавливать свой выбор на армянских винах.
Винный завод Armenia Wine в этом году также стал участником выставки, представляя свои изысканные вина и коньяки, которые были удостоены высокой оценки и пользователей, и крупных международных партнеров.
«Каждый раз, представляя наши вина и коньяки на международных выставках, мы в тоже время представляем лучшие традиции тысячелетней истории виноделия и производства коньяка в Армении. В этом году мы также удостоились высших наград – двух золотых, двух серебряных и одной бронзовой медалей. Мы гордимся нашими достижениями, так как наша компания, ставшая символом современного виноделия, предстала перед посетителями выставки не только превосходными вкусовыми качествами своей продукции, но и в очередной раз доказала, что хранит культуру армянского вина и коньяка на высоком уровне», - подвела итог коммерческий директор компании Кристине Варданян.
Как нам сообщили на заводе Armenia Wine, золотые медали получили красное полусладкое сливовое вино бренда «Armenia» и полусладкое гранатовое вино «Yerevan BC 782», а белое сухое вино «Orran» и белое вино Extra Brut «Takar» были удостоены серебряных медалей, а красное сухое вино бренда «Orran» получило бронзовую медаль.
Удостоенные медалей вина «Orran» были представлены армянским ценителям вина в начале апреля этого года, однако уже успели получить высокую оценку армянского потребителя.