100 մլն դրամ՝ ռազմական գործողությունների մասնակիցների և հանրության հոգեբանական աջակցության համար
Կառավարության ապրիլի 22-ի որոշմամբ՝ 2021 թվականի պետական բյուջեով նախատեսված կառավարության պահուստային ֆոնդի հաշվից Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը կհատկացվի 100 մլն դրամ՝ հոգեբանական վերականգնման ծառայության ձեռքբերման համար:
Ընդունված որոշմամբ հնարավոր կլինի պետական բյուջեից տրամադրված միջոցների հաշվին իրականացնել 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին սանձազերծված ռազմական գործողություններին մասնակցած անձանց և հանրության (թվով 10 հազար շահառու) հոգեբանական վերականգնումը:
Ըստ ԱԻ նախաարի՝ հոգեբանական աջակցությունն առաջնահերթ կստանան զոհված, անհետ կորած, գերության մեջ գտնվող անձանց ընտանիքների անդամները, այնուհետև՝ մարտական գործողությունների ժամանակ վիրավորված անձինք և բնակչության այլ խավեր:

100 млн драмов – на психологическую поддержку участников военных действий
Правительство на заседании 22 апреля приняло решение выделить Министерству чрезвычайных ситуаций 100 млн драмов из своего резервного фонда на приобретение услуги по психологической реабилитации.
За счет средств госбюджета будет организована психологическая реабилитация участников военных действий, начавшихся 27 сентября 2020 г., и представителей общественности (всего 10 тысяч бенефициаров).
По словам министра чрезвычайных ситуаций, психологическую помощь в первую очередь получат члены семей погибших, пропавших без вести, находящихся в плену лиц, затем раненные во время боевых действий военнослужащие и другие слои населения.