Վլադիմիր Կարապետյանի քարոզչական պաստառը չի տեղադրվում
Քարոզչական պաստառ տեղադրելու նպատակով ս.թ. ապրիլի 6-ին թիվ 2 ընտրատարածքի պատգամավորի թեկնածու Վլադիմիր Կարապետյանը պայմանագիր է կնքել «ԷԳԱ» ՍՊ ընկերության հետ եւ կատարել է համապատասխան վճարում: Բանավոր պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել, որ քարոզչական պաստառը տեղադրվելու է ընկերության պատկանող թիվ 22 (Նոր Նորքի 4-րդ եւ 5-րդ զանգվածների միջնամասում) վահանակի վրա: Այն մինչ օրս էլ զբաղեցրած չէ:
Թեւ պայմանագրում չկա որեւէ կետ՝ Երեւանի քաղաքապետարանի հետ համաձայնեցնելու անհրաժեշտության վերաբերյալ, ընկերությունը հիմնավորում է պայմանագրի չկատարելը Երեւանի քաղաքապետարանից համապատասխան թույլտվության բացակայությամբ: Ըստ ընկերության ներկայացուցիչների, առանց թույլտվության՝ պայմանագիրը չի կարող կատարվել:
Վ. Կարապետյանը անձամբ տեղեկացրել է թիվ 2 ընտրատրածքային ընտրական հանձնաժողովի նախագահին առաջացած խնդրի մասին՝ խնդրելով վերջինիս ձեռնարկել միջոցներ՝ քարոզչական հավասարությունը վերականգնելու համար:
Հաշվի առնելով ՀՀ պատկան մարնինների եւ  «ԷԳԱ» ՍՊ ընկերության անգործությունը՝ մի դեպքում քարոզչության հավասարությունը ապահովելու, մյուս կողմից՝ պայմանագիրը կատարելու ուղղությամբ, Վլադիմիր Կարապետյանի նախընտրական շտաբը հայտարարում է, որ թիվ 2 ընտրատրածքի ընտրական հանձնաժողովի, Երեւանի քաղաքապետարանի եւ «ԷԳԱ» ՍՊ ընկերության կողմից համակարգված գործողությունների արդյունքում թիվ 2 ընտրատրածքում խախտվել է ՀՀ Ընտրական օրենգրքի 20-րդ հոդվածի 1-ին կետի պահանջը:
Պետական մարմինների կողմից մասնավոր ընկերությանը ճնշելու միջոցով հերթական փորձն է արվում ստեղծելու ընտրապայքարի անհավասար պայմաններ ՀՀԿ թեկնածուի եւ Հայ Ազգային Կոնգրեսի ներկայացուցիչների միջեւ:

Агитационный плакат Владимира Карапетяна не устанавливается
Предвыборный штаб кандидата в депутаты Национального Собрания, представителя оппозиционного Армянского национального конгресса Владимира Карапетяна, баллотирующегося во 2-ом избирательном округе, распространил сегодня заявление, в котором говорится, что 6 апреля с.г. Карапетян заключил договор с ООО “ЭГА”, внес соответствующую плату и достиг устной договоренности о том, что его агитационный плакат будет установлен на принадлежащем компании щите номер 22 (между 4-ым и 5-ым массивами Нор Норка). Однако плакат до сих пор не установлен.
Невыполнение договора компания обосновывает отсутствием соответствующего разрешения со стороны мэрии Еревана, хотя в договоре нет пункта о необходимости получения этого разрешения.
Учитывая бездействие компетентных государственных органов и ООО “ЭГА” в вопросе выполнения договора, предвыборный штаб Владимира Карапетяна заявляет, что во 2-ом избирательном округе нарушено требование п.1 ст.20 Избирательного кодекса РА.
Посредством оказания государственными органами давления на частную компанию предпринимается попытка создать неравные условия предвыборной борьбы для кандидата от правящей Республиканской партии Армении и представителей оппозиционного Армянского национального конгресса, говорится в заявлении предвыборного штаба В.Карапетяна.