Հաստատվել է կորոնավիրուսի 411 նոր դեպք, մահացել է 18 մարդ
Մայիսի 8-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 219092 դեպք, որոնցից 204121-ն` առողջացած, 4225-ը` մահվան ելքով: Այս մասին տեղեկացնում է Առողջապահության նախարարությունը։
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9708 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել 1012538 թեստավորում:
Այսպիսով` երեկ կատարվել է 4231 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 411 նոր դեպք:
Կա 814 առողջացած և 16 մահվան դեպք: Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։ Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 1038 է:

411 новых случаев Covid-19. Умерли 18 человек
219092, число выздоровевших – 204121, число смертей – 4225. Об этом сообщает Министерство здравоохранения.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 9708 пациентов. Всего проведено 1012538 тестирований, в суточном разрезе – 4231 тестирование, из них 411 дали положительный результат.
За минувшие сутки из больниц выписались 814 человек, умерли – 16. Накануне скончались еще два пациента с коронавирусной инфекцией, смерть которых, однако, наступила вследствие другой болезни. Общее число таких случаев – 1038.