Պաշտպանության փոխնախարարը հորդորեց հետևել ՊՆ-ի հաղորդագրություններին
Պաշտպանության փոխնախարար Արման Սարգսյանը հրաժարվեց պատասխանել սահմանային իրավիճակի վերաբերյալ լրագրողների հարցերին: Փոխնախարարը խորհրդարան էր եկել Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստին մասնակցելու համար: Սարգսյանը չցանկացավ մեկնաբանել սահմանային իրավիճակի մասին որևէ հարց` կոչ անելով հետևել ՊՆ-ի պաշտոնական հաղորդագրություններին:
«Հետևեք պաշտոնական լրահոսին: Իմ դիտարկմամբ՝ ՊՆ-ն պարտադիր կերպով ամեն օր ներկայացնում է իրավիճակը, կխնդրեմ բավարարվել այդքանով: Որքան էլ համառեք, նույն պատասխանն եմ տալու` հետևեք պաշտոնական լրահոսին»,- ասաց փոխնախարարը` հեռանալով խորհրդարանից:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 18-ի երեկոյան ՊՆ-ն հայտնել էր, որ ողջամիտ ժամկետներում խաղաղ կարգավորման բացակայության, այն է՝ ադրբեջանցի զինվորականների՝ առանց նախապայմանների իրենց ելման դիրքեր չվերադառնալու դեպքում, ՀՀ զինված ուժերն իրավունք են վերապահում խնդիրը լուծել այլ, այդ թվում նաև ուժային տարբերակով։ Սարգսյանը այդպես էլ չմանրամասնեց ողջամիտ ժամկետն ինչ է ենթադրում:

Замминистра обороны призвал следить только за официальными сообщениями
Прибывший сегодня в Национальное Собрание заместитель министра обороны Арман Саргсян отказался отвечать на вопросы журналистов о ситуации на границе, призвав следить только за сообщениями оборонного ведомства. Саргсян участвовал в заседании постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности.
“Следите за официальными сообщениями. Я считаю, что Министерство обороны каждый день в обязательном порядке представляет ситуацию. Прошу довольствоваться этим. Как бы вы ни упорствовали, я буду давать один и тот же ответ: следите за официальными сообщениями”,- сказал Арман Саргсян, покидая здание парламента.
Как известно, вечером 18 мая Министерство обороны сообщило, что если в разумные роки не будет достигнуто мирное урегулирование, то есть если азербайджанские военнослужащие без предусловий не вернутся на свои исходные позиции, то вооруженные силы РА оставляют за собой право решить проблему другими путями, в том числе силовым. А.Саргсян так и не пояснил, какой срок следует считать разумным.