Գայանե Առուստամյանի հաղորդման հիման վրա հարուցվել է քրեական գործ
Պատգամավորության թեկնածու Գայանե Առուստամյանի հաղորդման առթիվ նախապատրաստված նյութերով ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում հարուցվել է քրեական գործ:
Մասնավորապես, ըստ Գ.Առուստամյանի հաղորդման՝ 15.04.12թ.՝ ժամը 18:40-ի սահմաններում, Սվաճյան 44 շենքի առաջին հարկի շքամուտքում մի խումբ անհայտ երիտասարդներ ծեծի են ենթարկել իրեն և ՀԱԿ համամասնական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու Բաբկեն Գարոյանին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածքներ քթի շրջանում և մարմնի տարբեր մասերում:
Հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 117-րդ հոդվածի հատկանիշներով, կատարվում է նախաքննություն:

A criminal case was launched in the Police Malatia Division based on the report made by the candidate Gayane Arustamyan.
In particular, according to G. Arustamyan’s report, on 15 April, 2012 at about 06:40 p.m. a group of unknown young man beat her and ANC proportional list candidate Babken Garoyan in the entrance of Svatsyan 44 building. B. Garoyan got injuries on the nose and different parts of the body.
The criminal case was initiated according to the Article 117 of the Criminal Code of the Republic of Armenia. The preliminary investigation is underway.